Genel

Demonte Konteyner Nedir?

Demonte Konteyner, nakliye maliyetlerinin düşürülebilmesi amacıyla tüm parçalarının üretilerek montajının yapılmadan paketlenerek demonte şekilde sevk edilmesi anlamına gelir.

Demonte konteynerlerin alt ve üst şaseleri, duvar ve çatı panelleri, kapıları ve pencereleri monte edilmeden demonte şekilde kamyon ya da tır ile şantiye alanına sevk edilir. Bu sayede 1 tırda 2 adet konteyner sevk edilmesi yerine ölçüsüne göre 10 adete kadar 3*7 m konteyner bir tırda sevk edilebilir. Özellikle Türkiye’nin uzak noktalarına yapılan gönderimlerde nakliye maliyetleri çok fazla bir maliyet oluşturmaktadır. Bu maliyeti en aza indirgemek için konteynerler demonte olarak gönderilir. Demonte şekilde gönderilen konteynerlerin duvar ve çatı panelleri, kapıları ve pencereleri ayrıca paketlenerek sevk edilir. Şantiyeye demonte olarak ulaşan konteynerler modeline göre tek odalı ofis konteyneri, iki odalı yaşam konteyneri, içerisine WC-duş eklenerek daha farklı modeller olarak monte edilerek kullanılabilmektedir.

Demonte konteynerlerin montajı için Beyaz Prefabrik tarafından müşterisine konteyner montaj klavuzu, çizimleri ve konteyner montaj videoları gönderilir. Kullanıcı bu bilgilere göre demonte konteynerini hızlı bir şekilde kolay kurabilir. Demonte konteynerler Beyaz Prefabrik’in imalat yeri olan İstanbul’dan Ankara’ya, İzmir’e, Antalya’ya ve diğer tüm şehirlere sevk edilebilir.

İstanbul’da demonte olarak üretilerek yine Adana’ya demonte şekilde ulaştırılan konteynerler, kullanıcı tarafından konteyner montaj video ve konteyner montaj çizimlerine göre hızlıca monte edilebilir.

Mesela, İstanbul’da üretilerek paketlenen demonte konteynerler sipariş adetine göre 10 adete kadar Mersin’deki müşteriye kolayca teslim edilebilir. Demonte konteynerin sağlamış olduğu nakliye maliyet tasarrufu ciddi anlamda müşteriye fayda sağlamaktadır.

Demonte konteynerler yalnızca Türkiye sınırları içerisindeki müşterilere değil, aynı zamanda dünyanın hangi bölgesinde olursa olsun müşterilerine hızlıca ulaştırılabilmektedir. Türkçe ve İngilizce dilinde hazırlanan konteyner montaj çiizmleri, konteyner montaj videoları ve konteyner montaj bilgileri kullanıcılara iletilerek montaj kolaylığı sağlamaktadır.

Örneğin, Almanya’ya demonte konteyner sevkiyatlarında müşterinin talebine göre tır veya 40 ft hc yük konteyneri içerisinde 10 adete kadar konteyner yüklemesi yapılabilmektedir. Sevkiyatı yapılan bu demonte konteynerler, kullanıcılar tarafından kolayca tır yada yük konteyneri üzerinden indirilerek hızlıca monte edilebilmektedir.

Demonte Konteyner Motajı Nasıl Yapılır?

Demonte olarak sevk edilen konteynerlerin montajı çok basittir. Öncelikli olarak konteynerlerin şaseleri gönderilmiş olan montaj planlarına göre birleştirilir. Alt ve üst şaselerin tamamlanmasından sonra demonte konteynerlerin köşe direklerinin montajı yapılır. Sonrasında ise duvar panelleri, kapıları ve pencereleri monte edilerek demonte konteynerin kaba montajı tamamlanır. Demonte konteynerin kaba montajı tamamlandıktan sonra, paket içerisinde gönderilmiş olan elektrik malzemeleri ile sıva üstü olacak şekilde elektrik tesisatı yapılır, sigortaları, prizler, anahtarları ve aydınlatma armatürleri monte edilir. Demonte olarak sevk edilen konteynerin projesinde varsa sıhhi tesisat ve vitrifiye montajları da yapılarak montajı tamamlanmış olur.

İlerleyen zamanlarda, ihtiyaç duyulduğu takdirde montajı yapılan konteynerler tekrar demonte hale getirilerek farklı şantiyelere de kolayca gönderilebilir. Konteynerler bu şekiled en az 15 kere farklı şantiyelerde uzun yıllar boyunca kullanılabilir. Sistemin kaynaklı değil de civatalı sistem üzerinden yapılmasının en büyük faydası da uzun ömürlü olmasıdır. Galvaniz saclar kullanıldığından dolayı paslanma meydana gelmemektedir. Konteynerler herhangi bir şekilde asbestos içermediğinden dolayı insan sağlığında her hangi bir zararı da yoktur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir