Genel

Flat Pack Konteyner Nedir?

Flat Pack Konteyner, konteynerlerin alt ve üst şaselerinin hazırlanması, alt şaselerin üzerine kaplamaların tamamlanarak bu iki şase arasına duvar panelleri, kapı, pencere, bağlantı parçaları ve elektrik aksamının konarak paketlenmesi anlamına gelmektedir.

Flat Pack konteynerin, demonte konteynere göre nakliye ve montaj süreci daha pratiktir. 1 adet tır ya da 40 ft hc konteyner arasına 10 adete kadar 240x600 cm flat pack konteyner yüklenebilmektedir. Bu sayede işverenin nakliye maliyeti ciddi anlamda azaltılmaktadır.

Flat Pack Konteyner Nasıl Sevk Edilir?

Flat Pack Konteynerler tır üzerinde sevk edildiği takdirde yatay olarak üst üste yüklenir ve sevk edilir. Flat Pack konteynerler 40 ft hc içerisinde sevk edildiği takdirde ise dikey olarak yüklenir. Konteynerin uzun kenar şaseleri altına rulmanlar yapılır ve konteynerin içerisinde ileri geri hareket etmesi sağlanır.

Flat Pack Konteynerin Montajı Nasıl Yapılır?

Flat Pack Konteynerlerin sahaya ulaşması ile birlikte tır ya da konteynerin içerisinden indirildikten sonra üst şasesi vinç ya da forklift yardımı ile kaldırılır, öncelikle köşe direkleri yerine yerleştirilir ve bu direklerin üzerine üst şase vidalanır. Flat Pak konteynerin üst şasesi yerleştirildikten sonra duvarları, alt şasenin kenarındaki U profiller üzerine yerleştirilir ve vidalanır. Son olarak kapıları ve pencereleri monte edilerek kaba montajı tamamlanır. Devamında elektrik ve varsa mekanik tesisatı flat pack konteynerin paketi içerisinden çıkarılan elektrik malzemeleri kullanılarak flat pack konteyner montaj planı ve projesine uygun olarak tamamlanır. Böylece flat pack konteynerin montajı tamamlanmış olur.

Flat Pack Konteyner Montaj Videosu Var mıdır?

Flat Pack Konteynere ait montaj videosu mevcuttur. İletişim kısmından talepte bulunduğunuz takdirde satış/pazarlama departmanında görevli olan ekibimiz size flat pack montaj videosunu/linkini gönderecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir