Genel

Konteyner Bakımı Nasıl Yapılır?

Konteynerler ana taşıyıcı sistemi galvaniz sacdan bükme C ve U profiller kullanılarak üretilmektedir. Bu profiller kaynaksız olarak civatalar kullanılarak birbirine monte edilir. Alt şasenin üzerine fibercement ve mineflo kullanılarak kaplaması yapılır. Duvarları ve çatısı ise sandwich paneller ile kaplanır. Konteyner iç ve dış cephesi tamamen galvaniz saclar ile kaplı olduğundan ve bu galvaniz sacların üstü bir kat astar ve iki katta rapid boya ile boyandığından uzun yıllar boyunca paslanma yapmaz. Sandwich panel olan duvarlar ve çatı da yüksek dansiteye sahip uzun ömürlü izolasyon malzemeleri ile üretilmektedir. Konteynerin herhangi bir kısmı büyük bir darbe aldığında yalnızca darbe alan hasarlı kısım yenisi ile çok kolay bir şekilde düzeltilebilir.

Konteynerlerin Çatısı Yağmur Suyu alır mı?

Konteynerlerin çatı şaseleri içerisinde gizli derek sistemi bulunmaktadır. Bu dere sistemi ile yağan yagmur suyu çatı paneli üzerinden bu derelere aktarılır. Bu dereler aracılığı ile de yağmu suyu konteynerlerin köşe direklerinde bulunan özel tasarlanmış delikler aracılığı ile aşağı doğru aktırılarak dışarıya tahliye edilir. Burada önemli olan nokta, konteynerin çatı şaseleri üzerinde bulunan derelerin ve özellikle köşe direklerinin üzerinde bulunan deliklerin zamanla yaprak, kum, toprak vs ile kapanmasını engellemek gerekmektedir. Ara ara bu kısımlar kontrol edilerek tıkanmış ise bu kısımların açılması gerekmektedir. Aksi takdirde tahliye edilemeyen su şase yüksekliğine kadar dolarak taşacak ve konteynerin içerisine su girmesine neden olacaktır.

Konteynerler Nasıl Taşınır?

Konteynerler moduler taşınabilir yapılar olduğundan, kenar köşelerinde ve omega üzerinde bulunan mapalardan vinç ve/veya forklift aracılığı ile kolayca kaldırılarak tır üzerine yüklenebilir. Yine aynı yöntem ile araç üzerinden planlanan alana kolayca indirilebilir.

Konteynerlerin taşıma mapa sistemleri konteynerin özgül ağırlığını kaldırabilecek şekilde statik hesaplamalara göre üretilmektedir.

Konteynerleri Nasıl Yere Sabitleyebiliriz?

Taşınabilir modüler konteynerler altına kot farkı olmayacak şekilde beton atılarak ya da ahşap veya metal takozlar konarak üzerine indirilebilir. Konteynerlerin kapılarının ve pencerelerinin kasmadan açılıp kapanabilmesi için kot farkı olmaması, düz bir zemine oturtulması çok önemlidir. Talep edildiği takirde, konteynerler kimyasal dübeller ile zemin betonuna sabitlenebilirler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir