Genel

Konteyner Çeşitleri

Konteynerler farklı alanlarda farklı amaçlar ile kullanılan barınma ve depolama yapıları olarak kullanılmaktadır. İhtiyaca uygun konteyner modelleri siparişe göre üretilebilmektedir. Konteynerler standart ölçü olarak 240x600 cm ve 300x700 cm olarak üretilmektedir. Bu standart ölçülerin yanı sıra, konteynerler ihtiyaca göre farklı ölçülerde de üretilebilmektedir.

Başlıca Konteyner Çeşitleri

 • Ofis Konteyneri
 • Yaşam Konteyneri
 • Yatakhane Konteyneri
 • Yemekhane Konteyneri
 • WC Konteyneri
 • Duş Konteyneri
 • Deprem Konteyneri
 • Depo Konteyneri
 • Satış Büfe Konteyneri
 • Demonte Konteyner
 • Flat Pack Konteyner

Ofis Konteyneri

Ofis Konteyneri standart olarak 2,40x6,0 m ve 3*7 m ölçülerinde üretilmektedir. İhtiyaca ve kullanılacağı yere göre ofis konteynerleri farklı ölçülerde de üretilebilmektedir. Standart ofis konteynerlerinde 1 adet boş alan, 1 adet dış kapı ve 2 pencere bulunmaktadır. Talep edildiği takdirde, ofis konteynerleri iki ayrı giriş olacak şekilde 2 odalı olarak da üretilebilmektedir. İhtiyaç olduğu takdirde ofis konteynerinin içerisine WC ve mutfak evyesi de eklenebilmektedir.

Yaşam Konteyneri

Yaşam Konteynerleri, adından da anlaşılacağı üzere yaşam amaçlı olarak kullanılmaktadır. Yaşam konteynerinin içerisinde 1 adet salon + 1 adet oda + banyo ve mutfak evyesi bulunmaktadır. 3*7 m ölçülerinde üretilen yaşam konteyneri, alternatif olarak 2,40x6,0 m ölçülerinde de üretilebilmektedir. Yaşam konteynerleri fabrikadan kullanılacağı alana tır ve/veya kamyon üzerinde sevk edilebilmektedir.

Yatakhane Konteyneri

Yatakhane Konteynerleri daha çok şantiye alanlarında işçi barındırma amacı ile kullanılmaktadır. Genellikle 3*7 m ölçülerinde kullanılan yatakhane konteynerleri toplu ya da tekil olarak da kullanılabilmektedir. Yatakhane konteynerleri tekli olarak kullanıldığı takdirde içerisinde WC-Duş ve mutfak ekipmanları da yer almaktadır. Yatakhane konteynerleri toplu olarak kullanıldığı takdirde, birkaç tek odalı yatakhane konteyneri te katlı yada iki katlı olarak yan yana yerleştirilerek, başında ve sonunda wc-duş konteynerleri kullanılmaktadır. Bu sayede şantiyelerde daha kullanışlı bir hale gelmektedir.

Yemekhane Konteyneri

Yemekhane Konteyneri genellikle şantiye alanlarında personelin yemek yiyebileceği alan konteyneri olarak kullanılmaktadır. Yemekhane konteynerleri büyük hacimler gerektirdiği için genellikle birkaç konteyner birleştirilerek oluşturulmaktadır. Yemekhane konteynerinin bir tarafı yemek hazırlık ve servis alanı olarak, diğer tarafı da personelin yemek yediği yemekhane kısmı olarak tasarlanmaktadır.

WC Konteyneri

WC konteynerleri genel olarak 3*7 m ve 2,40x6,0 m ölçülerinde üretilmektedir. Bu konteynerlerin içerisinde ihtiyaca göre 5, 6 ya da 7 adet WC yer alabilmektedir. Bu WC’ler alaturka WC konteyneri ya da Alaturka WC konteyneri olara üretilmektedir. WC-Tuvalet konteynerlerinin içerisinde WC’ler ile birlikte lavabolar, muslukları ve ihtiyaca göre pisuvarları da yer alabilmektedir. Tuvalet konteynerlerinin tüm vitrifiyeleri konteyner içerine monte edilerek müşteriye kullanıma hazır olarak sevk edilmektedir.

Duş Konteyneri

Genel olarak 3x7 m ve 2,4x6,0 m ölçülerinde üretilmekte olan duş konteyneri, kullanım amacına ve yerine uygun olarak farklı ölçülerde de üretilebilmektedir. İçerisinde polyester duş tekneleri, muslukları ve lavaboları monte edilmiş şekilde kullanıma hazır olarak sevk edilmektedir. Daha çok şantiye alanlarında toplu olarak kullanılan duş konteynerleri, kamuya açık alanlarda da kullanılabilmektedir.

Deprem Konteyneri

Yaşamakta olduğumuz bölgenin acı bir gerçeği olarak sürekli birlikte yaşadığımız deprem gerçeği, deprem konteynerine olan ihtiyacı da arttırmaktadır. Deprem konteyneri genel olarak geçici barınma ihtiyacını karşılamaktadır. Genel olarak 3*7 m ölçülerinde üretilen deprem konteynerinin içerisinde salonu, yatak odası, banyosu ve mutfağı da yer almaktadır. Deprem konteynerleri kullanılacağı alana kamyon veya tır ile kolayca sevk edilebilmektedir. Deprem konteynerlerinin duvarları ve çatısı yüksek izolasyon değerlerine sahip sandwich paneller ile kaplanmaktadır.

Depo Konteyneri

Depo konteynerleri ihtiyaca uygun olarak farklı ölçülerde üretilebilmektedir. Genel olarak bir adet dış kapısı olan depo konteynerlerinin duvarları ve çatısı sandwich paneller ile kaplanmaktadır. Standartlarda fibercement kullanılan deprem konteynerlerinin tabanında ihtiyaca göre plywood, baklavalı sac ya da farklı malzemelerde kullanılarak taşıma kapasitesi arttırılabilmektedir.

Satış Büfe Konteyneri

Satış Büfe Konteynerleri ihtiyaca uygun olarak farklı ölçülerde ve modellerde üretilebilmektedir. Özel ölçülerinin yanı sıra, büfe konteynerleri için kapı ve pencereleri nispeten daha büyük pencereler kullanılmaktadır. PVC ya da aluminyum doğrama seçenekleri mevcuttur. Büfe konteynerlerinin cephe kaplamaları talep edildiği takdirde dekoratif malzemeler ile de kaplanabilmektedir.

Demonte Konteyner

Türkiye’nin uzak bölgelerine ve yurt dışına olan nakliye maliyetlerini düşürmek amacı ile konteynerler demonte olarak da üretilebilmektedir. Bu sayede nakliye yapılacak olan araçlara daha fazla konteyner demonte olarak yüklenebilmektedir. Genel olarak konteynerlerin alt ve üst şaseleri tamamlanmış, duvarları, kapı ve pencereleri ayrı olarak sevk edilmektedir. Böylece kullanıcı açısından daha pratik bir montej süresi sağlanmış olmaktadır.

Flat Pack Konteyner

Flat Pack konteynerlerde, demonte konteynerin bir adım daha ötesine gidilerek, hazır olan alt ve üst şase arasına kapılar, pencereler ve diğer aksamlar konarak alt ve üst şasenin sandwich gibi üzerilerine kapatılması ile ortaya çıkarılmaktadır. Özel bağlantı aparatları ile monte edilen flat pack konteynerler, kolay sevkiyat ve hızlı montaj avantajları ile fazlasıyla rağbet görmektedir. Flat pack konteyner sisteminde 1 adet tır yada 40 ft hc konteyner içerisinde 10 adet 240x600 cm konteyner sevk edilebilmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir