Genel

Şantiyelerde Neden Konteyner Ürünleri Tercih Edilir?

Beyaz Prefabrik olarak üretimini yapmakta olduğumuz konteynerler her türlü iklim şartlarına uygun olarak üretilmektedir. Gerekli ısı ve ses izolasyonları 50 mm kalınlığında sandviç paneller ile sağlanmaktadır. İnsan sağlığı için hiçbir zararı olmayan konteynerler şantiyelerde çok rahat bir şekilde kullanılabilirler.

Konteynerlerin diğer bir avantajı da bir şantiyeden diğer bir şantiyeye kolayca taşınabilir olmalarıdır. Konteynerlerin üst köşelerinde bulunan çelik mapalar ile, konteynerler kamyon ve tırlar ile çok rahat taşınabilmektedir.

 Ana şase sistemi kaynaksız yapı teknolojisi kullanılarak üretildiğinden zamanla paslanma, akma ve kokma gibi sorunları yaşatmayacaktır.

Beyaz Prefabrik’in üretmekte olduğu konteynerlerin çatı şaselerinde gizli yağmur dereleri mevcuttur. Bu dereler aracılığı ile çatıya düşen yağmur suları, yan şaselerde bulunan dereler aracılığı ile köşe mapalarına taşınır ve oradan da aşağı inmek suretiyle tahliye edilir.

Konteynerler standartta 300x700 cm/21 m2 ve 240x600 cm/15 m2 olarak üretilmek ile birlikte, ihtiyaca göre özel ölçülerde de üretilebilirler.

Konteynerler, ofis konteyeri, yaşam konteyneri, yatakhane konteyneri, yemekhane konteyneri, WC-Duş konteyneri olarak kullanılmaktadır. Konteynerlerin lego gibi birleştirilmesi ile daha büyük hacimler oluşturularak işçi yatakhaneleri, mühendis yatakhaneleri, staff yatakhaneleri, yönetici yatakhaneleri olarak da birleşimli kullanılabilirler.

Şantiyede konteyner ihtiyacı son bulduğunda, konteynerler kolayca diğer şantiyelere taşınabilmektedir. Konteynerlerin ana şase sistemi galvaniz çelikten yapıldığından çok uzun soluklu olarak kullanılabilmektedir.

Şantiye konteynerleri, yalnızca yan yana değil, ihtiyaç duyulduğu takdirde üst üste konarak da kullanılabilir.

Konteynerlerin zemininde 16 mm kalınlığında A1 sınıfı fibercement kullanılmaktadır. Bu sayede hem yanmazlık sağlanmakta hem de suya ve neme karşı konteyner zeminini korumaktadır. Alt tabakada kullanılan fibercement üzerine 2 mm kalınlığında mineflo uygulaması yapılır.

Beyaz Prefabrik’in üretmekte olduğu konteynerler kaynaksız sistemden üretildiğinden dolayı, mesafesi uzun olan şantiyeler arasında taşıma kolaylığı ve düşük maliyet sağlayabilmesi için demonte de edilebilir. Bu sayede 1 tırda 2 konteyner yerine 8 hatta 10 konteynere kadar taşıma imkanı sağlanmış olmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir